usemap usemap

GESCHIEDENIS

Stichting Cyclocross Heerlen

De RaboRonde Heerlen wordt georganiseerd door Stichting Cyclocross Heerlen.
Daarnaast organiseert deze stichting diverse anderen evenementen in en rond Heerlen.
Tot 2016 organiseerde de stichting jaarlijks de ‘Internationale Cyclocross’ in Heerlen op het bekende parcours Hellegat. De stichting heeft in 1999, 2004 en 2010 het ‘NK Veldrijden Heerlen’ georganiseerd.

De organisatie werkt jaarlijks samen met de UCI, de KNWU en de Gemeente Heerlen.
Naast de wieleractiviteiten zet de stichting zich jaarlijks in voor de ‘Open Monumentendag Heerlen’.

Erepodium Heren

2020 Geen RaboRonde Heerlen    
2019 Mike Teunissen Koen de Kort Roy Curvers
2018 Tom Dumoulin Wout Poels Ramon Sinkeldam
2017 Ramon Sinkeldam Jos van Emden Marco Minnaard
2016 Wout Poels Stef Clement Dylan Groenewegen
2015 Simon Geschke Wout Poels Bram Tankink
2014 Tom Dumoulin Sebastian Langeveld Niki Terpstra
2013 Lars Boom Tom Dumoulin Koen de Kort
2012 Rob Ruijgh Tom Dumoulin Bram Tankink
2011 Andy Schleck Pierre Rolland Wout Poels
2010 Karsten Kroon Maarten Tjallingii Johnny Hoogerland
2009 Alberto Contador Alessandro Ballan Laurens ten Dam
2008 Mark Cavendish Gert Steegmans Bram Tankink
2007 Thomas Dekker Steven de Jongh Bram de Groot
2006 Oscar Freire Robbie McEwen Joost Posthuma
2005 Mickael Rasmussen Oscar Pereiro Sio Leon van Bon
2004 Marc Lotz Robbie McEwen Thor Hushovd
2003 Servais Knaven Leon van Bon Bradley McGee
2002 Robbie McEwen Michael Boogerd Bram Schmitz
2001 Jan Koerts Laurent Jalabert Marc Lotz
2000 Erik Dekker Servais Knaven Geert Verheijen
1999 Lance Armstrong Kurt van de Wouwer Maarten den Bakker
1998 Max van Heeswijk Jens Heppener Servais Knaven
1997 Michael Boogerd Jan Ullrich Raymond Meys
1996 Jeroen Blijlevens John Talen Max van Heeswijk
1995 Frans Maassen Erik Zabel Wiebren Veenstra
1994 Adri van de Poel Djamolin Abdoejaparov Silvio Martinello
1993 Danny Nelissen Gert Jacobs Bo Hamburger
1992 Ad Wijnands Jelle Nijdam Guido Bontempi
1991 Frans Maassen Henk Lubberding Uwe Raab
1990 Peter Winnen Jelle Nijdam Erik Breukink

Tijdrit Heren

2019 Lars Boom 2.19.39
2018 Jaap Kooijman 2.22.41
2017 Jos van Emden 2.22.90

Erepodium Dames

2019 Roxane Knetemann Katharine Hall Franziska Koch
2018 Coryn Rivera Pauliena Rooijakkers Leah Kirchmann
2017 Annemiek van Vleuten Chantal Blaak Pauliena Rooijakkers
2016 Chantal Blaak Anouk Rijff Ilona Hoeksma
2015 Chantal Blaak Anna van der Breggen Kyara Stijns
2014 Ellen van Dijk Iris Slappendel Liesbeth de Vocht
2013 Liesbeth de Vocht Anna van der Breggen Pauliena Rooijakkers

Para-Cycling

2019
Heren H5/Open Mitch Valize Johan Reekers Roel Bruijn
Vrouwen H5/O Laura de Vaan Chantal Haenen Yvette Röttger
Mannen H4 Stefaan Vanhaverbeke Chiel Albers Sander Smit
Vrouwen H1-4 Laurence VandeVyver Melanie Helweg Sabine Gijzen
Mannen H3 Edward Maalouf Mark Mekenkamp Aaron Van der Meeren
Mannen H1-2 Bart Paulissen - -